תפקיד הפנטזיה והדמיון בהצלחה עסקית

לפני זמן מה קראתי מאמר של אישיות ידועה ומפורסמת בתחום הדרכת ההורים בו היא כתבה שהפייסבוק הוא סוג של אשליה, הלייקים והתגובות המרובות מספקים אשליה של הצלחה שהיא וירטואלית בלבד ובעצם אינם מעידים על יכולות או פופולריות המשתף מחוץ למדיה החברתית הפופלרית.

אני זוכרת שקראתי את זה והתעצבתי, התעצבתי כי נבהלתי לרגע מפני האפשרות שההצלחה שלי ותחושת המנהיגות שיש לי בשנתיים האחרונות, שנוצרה והתעצמה בזכות הפייסבוק במקביל לעשייה הפיזית שלי, היא פרי דמיוני ואין לה אחיזה במציאות. לשמחתי הרבה המשכתי הלאה למרות תחושת הספק שקיננה בי, המשכתי לשתף בפייסבוק ולחיות את הפנטזיה של אשת הקריירה המצליחה והפופלרית.

עם הזמן וככל שאני פוגשת ומלווה יותר ויותר נשים שרוצות הגשמה והצלחה בחייהן, ככל שאני מתפתחת, לומדת וגדלה מבחינה עסקית, אני מבינה איזה תפקיד משמעותי יש לפנטזיה, לאשליה ולדמיון בחיי העסקיים, אני מבינה שבלי החלק הפנטזיונרי שלי, בלי היכולת לדמיין מה אני רוצה ומזמנת לעצמי, וללא תחושת האשליה של הכל זמין ואפשרי, לא הייתי יכולה להגיע למעמד ולהשגים שאליהם הגעתי עד היום, לא אוכל להמשיך ולהשיג או לקדם אחרות ללא החלקים הללו שטמונים בי ובכל בני האדם באשר הם.

היכולת לדייק את הרצונות העסקיים שלי, היכולת לבחור שם לעסק או סלוגן, היכולת להבין מי קהל היעד שלי או מה הפרוייקט הבא שאני רוצה ללדת, יכולת קבלת ההחלטות שלי, כל אלה ועוד נשענות וצומחות מהדמיון והפנטזיה.

אני אתן דוגמא: אישה מעוררת השראה ומאוד חכמה שנוהגת להתקדם וליצור דרך עשייה מרובה והפעלת שיקול דעת דרך הראש, מתלבטת כבר כמה חודשים לגבי שם העסק שלה, יש לה רעיונות אבל היא מפחדת שהם לא מדויקים, שקהל היעד שלה לא יבין או יתחבר אליהם. דרך דמיון מודרך של חמש דקות יכולה להרגיש איזה שם נכון לה, השם פשוט יוולד ממנה בלידה קלה בזכות השחרור של המחשבה והרציונליות אליה היא מורגלת, בזכות היכולת שלה לדמיין ולהרגיש מה נכון ומדויק לה. אותו הדבר יכול להעשות ולהתרחש לגבי כל החלטה עסקית חשובה אחרת.

לגבי האשליה, כאן כבר אפשר לפתוח דיון נפרד, אולי תחושת "ההכל אפשרי וכל הדלתות פתוחות" היא לא אשליה כלל וכלל, אולי האשליה היא התחושה ההפוכה וזאת שבעצם מעכבת גדילה והצלחה, היא זאת שגורמת לנו להרגיש שהגבולות והמגבלות הם חיצוניות לנו?

מוזמנות לכתוב ולהגיב כאן או בפרטי

שלכן,

רעות שלומי רסלר,

מנכ"ל גדולה- מעגל שיווק נשי, מלווה באהבה להגשמה והצלחה,

מטפלת בפסיכורדמה, מלווה שיווקית, מרצה ומנחת קבוצות.

הי, אפשר להשאיר לי כאן תגובה (-:

השאר תגובה

דילוג לתוכן