101% הצלחה

שבוע ויומיים עברו מאז הסתיים מסע החיים האינטנסיבי הזה שנקרא "פרויקט מימון המונים של #גדולה"

זו הייתה מעבדה מטורפת לבקשות דחיות ניסים ואהבה וחשבתי שעכשיו שבוע וחצי אחרי זה זמן טוב לשבת, לכתוב מחשבות, רגשות ומסקנות.. אולי זה יגרום קצת לאנרגיה המוטרפת שהייתה בי, ועדיין קיימת במידה כזו או אחרת, להתפוגג… ומשהו חדש, אחר ויותר רגוע- יכנס במקומה. 

"עשני פשוטה" שם הספר שתרמה לפרויקט המשוררת חלי ראובן מתנוסס מולי כרגע, כמו מזכיר לי שבאמת פשוטים הדברים ומותר בם לנגוע, גם כשמדובר בכסף, גם כשמדובר בשיווק, שיווק כל כך אינטינסיבי כמו שנדרש ממני בפרויקט הזה

וזה אכן פשוט. כואב, מציף, מרגש עוצמתי.. ופשוט. 

הפיכת הפחדים המונעים לפחדים מניעים לעשייה והצלחה:

הרצון לעשות אותו, לעבור את ההתנסות הזאת, ולו רק מכיוון שהיא קהילתית, מאפשרת להרבה אנשים לקחת חלק בהתפתחות של העסק הפרטי שלי. וגם כי יש לה יעד מדיד וזה מאתגר וממלא באנרגיה. לקח לי חצי שנה להתחמם עד שלחתי על "שלח" לצוות הדסטארט לאישור הפרויקט. זה לקח זמן כי פחדתי מהעומס שזה יביא איתו לחיי וגם מסכום הכסף הגדול יחסית שאאלץ לקבל עליו אחריות פתאום ובבת אחת. עם שני הפחדים ג'ינגלתי במשך חצי שנה… התוודעתי אליהם, עשיתי עם עצמי את העבודה כך שהם הפכו ממעכבים למנועי אנרגיה מרגשים. ראיית העומס הפכה לראיית שפע והפחד מהכסף הוביל אותי לשכור עזרה מקצועית של רו"ח וחברה יקרה לליבי. 

בנוסף חברות ומנחות ב#גדולה שקיבלו ערך מהשרות שהענקנו להן במשך השנה גרמו לי להבין שהפרויקט הזה חייב לצאת לאור- עבור נשים נוספות שישמחו להתוודע לשרות שיש ל #גדולה להעניק וירצו להצטרף ולהיות חלק מהשבט החדש שיצרנו בשנה האחרונה. 

זו זכותנו לגדול עבור עצמנו, זו חובתנו לגדול עבור הסביבה שלנו, עבור עולם טוב יותר. 

בשביל הצחוק והסקרנות הנה אני רגע אחרי ששלחתי את הפרויקט לאישור: 

 

2 הקשיים הכי גדולים שחוויתי במהלך הפרויקט:

  • הציפיה שמשהו גדול ממני יבוא ויוביל את הפרויקט להצלחה. ששרי אריסון תתרגש ממנו ותתמוך בסכום גדול בפרויקט, שתתפרסם עליו כתבה מרגשת בטלוויזיה ומאות נשים שאני לא מכירה יכנסו אליו ויתמכו בהתלהבות.. עד הרגע האחרון של הפרויקט הייתה לי ציפיה שכזאת. אבל היא לא התממשה. וזה היה כואב… נאלצתי לצאת מגדרי, לעשות אינספור פעולות, לבקש מאנשים שלא חשבתי שאבקש מהם- לתמוך בפרויקט. ובעיקר להמשיך ולפנות באופן אישי לכל מכריי, פעם, פעמיים ושלוש- ולהזמין אותם לתמוך ולשתף את הפרויקט. 
  • לספוג דחיות והתעלמויות ממי שפניתי אליו ואליה. נכון.. אנשים עסוקים בחיים שלהם, לכל אחד יש את הסיבות האישיות שלו, זה לא תמיד קשור אליי ולפנייתי- אבל זה מה שזה וזה היה כואב. גם לפנות וגם לא לקבל תגובה או לקבל תגובות כמו: לא תודה. או מה זה החוצפה הזאת לבקש ממני לתרום לעסק? קחי הלוואה! (ממי שלא מבין ומכיר את הפלטפורמה של מימון המונים). 

מה עזר לי בדרך:

לדעת ולזכור כל יום וכל רגע שיש לי מטרה נשגבת, חשובה ומשמעותית והיא להקים עוד מרחבים של אמת, של צמיחה, של התפתחות שיעשו טוב להרבה א-נשים. 

לכתוב לעצמי ולעוד עשרות נשים מסר כל בוקר של מיקוד והגשמה מתוך הקשבה וחיבור (פרויקט 38),

למידה אינסופית, סרטוני השראה של אופרה ווינפרי, שיתוף אותנטי בפייסבוק, קבלת עידוד וחיזוק מעוקבות ולקוחות. 

כל יום, ממש כל יום בצהרי היום, רוחי הייתה נופלת- אז הייתי נכנסת ליו טיוב לשמוע את אחד משיריו של ישי ריבו:

הגיע זמן להתעורר

לעזוב הכל, להתגבר

לחזור הבייתה…

לא לחפש מקום אחר..

הגיע זמן להשתנות, גם אם פספסנו תחנות, אפשר לרדת, יש רכבת

חזרה לשכונות

הכל אפשר רק אם נרצה

המחפש תמיד מוצא

גם אם הוא נמצא הרחק בקצה... (מתוך "לחזור הבייתה" ישי ריבו)

ואני אכן הייתי הרחק בקצה עם הפרויקט ועד הרגע האחרון לא ידעתי אם אכן זה יצליח ונגיע ל 100%. 

מצאתי את עצמי בתחילת הפרויקט פונה בהתנצלות על זה שאני מפריעה עם הפניה שלי, כמה היססתי, כמה התנצלתי! כמה הסברתי שזה טוב ושיש תשורות איכותיות בתמורה! רק כשעזבתי את ההתנצלויות וההסברים והתחלתי לפנות בישירות ואמת כמו: "יצאתי לאור עם פרויקט מימון המונים, אשמח לתמיכה ותגובה"- התחלתי לראות שפע של כניסות ותמיכות בפרויקט. אבל לא יכולתי לדלג ישר לפניה הישירה, למרות שצוות אתר הדסטרט ניסה לכוון אותי לשם מההתחלה. לקח לי את הזמן שלי. מזל שיש לי סבלנות לעצמי 🙂 פפפוווו

הניסים של הפרויקט:

  • שישי בלילה פתאום הפרויקט קופץ בכמה אחוזים, מתברר שבן דודה שלי מארה"ב, בן דודה אהוב שלא ראיתי שנים רבות, נכנס לפרויקט ותומך בסכום גדול כמילגה לחברה ב #גדולה. התרגשתי עד דמעות. 
  • בתחילת הפרויקט אישה שאני לא מכירה נכנסת לפרויקט ותומכת דרך מילגה לחברה ב#גדולה במאות שקלים. המעשה שלה נתן לי הרבה דלק להמשך הדרך. אם מישהי שלא מכירה אותי מתחברת לפרויקט- סימן שיש שם עוד הרבה א-נשים שיתחברו אליו ולמטרה שלו. 
  • עוד לפני שהפרויקט יצא אל האור עשרות נשות מקצוע מעולות בתחומן פונות אליי ומציעות תשורות לפרויקט. במהלך הפרויקט עשרות תשורות נוספות מתווספות אליו. מקרם הגנה אורגני של "ערוגות", ספרי שירה של חלי ראובן, הרצאות, טיפולים ושיעורים. נדיבות עד אין קץ כולל מנשים שמעולם לא פגשתי ומכירות אותי ואת #גדולה רק מהפעילות ברשת. 
  • חמש שעות לתום הפרויקט, חברה טובה פונה אליי ומספרת לי שחסר לפרויקט 18000 ש"ח כדי להגיע ל 100%, מבקשת ממני לאסוף עוד 17 נשים חוץ ממנה שכל אחת תהיה תתחייב להביא איתה 1000 ש"ח לפרויקט כדי להביא אותו להצלחה. לקחתי את הצעתה ופתחתי קבוצת חמ"ל עם יותר מ 20 נשים שליווי אותי באהבה ומסירות במהלך הפרויקט. כל אחת מהן עשתה מה שהיא יכלה, הרגשתי שהן איתי, ברצון שזה יצליח, בפעולות האינטסיביות- אני לא לבד.  אותה חברה הגדילה ועברה בית בית בשכונתה, אספה 50 ש"ח ל 50 ש"ח עד שהיה לה סכום מכובד ותמכה בפרויקט- תמיכה שלישית שלה- דרך מילגה לחברה ב#גדולה. הלב התרחב עוד יותר מהמחווה שלה והבנתי שאני חייבת, אבל חייבת להביא את הפרויקט להצלחה. 
  • תארו לכן שבורגר ראנץ' רוצים לפתוח סניפים בחו"ל ויוצאים עם פרויקט מימון המונים עבור זה ובעל חברת מקדולנד' נכנס לפרויקט ותומך בסכום גדול? עוד תתארו לכן שאותו בעלים של מקדולנד' מחליט להקדיש כמה משלטי החוצות הפרסומיים שלו לבורגר ראנץ'??! יכולות לתאר לעצמכן דבר שכזה?  אחד הניסים הגדולים ומרגשים של הפרויקט היה הזמנתה של נגה קובץ' היקרה לעלות איתה בשידור חי בדף הקהילה שלה "נשים מעל 50"- רשת קבוצות נשים ארצית, לראיין אותי כחצי שעה על #גדולה ועל הפרויקט ולתמוך עוד באותו היום בסכום מכובד של 1000 ש"ח!! אין לי מילים יותר להוסיף על זה חוץ ממילה אחת: אהבה. אז תודה על אהבה שכזאת כביכול ממתחרה. מוזמנת לצפות בראיון ולהבין שאין באמת תחרות שבמקום שיש בו עשייה מתוך יצירה וחיבור ללב. 

רעות רסלר מייסדת רשת "גדולה" קבוצות להתפתחות אישית לנשים ומנהלת את פרויקט מימון ההמונים הנה הקישור למיזםhttps://www.headstart.co.il/project.aspx?id=25492

‎Posted by ‎נשים מעל 50‎ on‎ ראשון, 27 במאי 2018

הניסים הגדולים באמת של הפרויקט עוד לפנינו, כשכל החיבורים שהפרויקט הזה הביא איתו יתממשו- כשהמוצרים האיכותיים שהתומכות בחרו יגיעו אליהן, כשהטיפולים שנבחרו יעשו את שלהם, כשעשרות נשים שנה הבאה יצטרפו ל #גדולה ויעברו תהליך משנה חיים לטובה, כשקורס מנחות #גדולה מחזור 2 יצא לדרך מיד אחרי החגים באוקטובר 2018 ויאפשר לעוד ויותר נשים לגדול מבפנים, לעשות על פי צו ליבן, לממש את עצמן ולשנות את העולם כך שיתאים יותר לצרכים שלנו, לצרכים ולרצונות הנפלאים והמופלאים שלנו- הנשים. 

תודה לכן שהייתי איתי בדרך- כל אחת מכן בדרך שלה- אם בתמיכה, שיתוף, עידוד, הכוונה, חיבוק ואהבה. 

שלכן

רעות

לצפיה בסרטון בקבוצת "גדולה" בפייסבוק בו אני משתפת בטעות הכי גדולה שעשיתי בפרויקט: 

https://www.facebook.com/groups/gdola/permalink/1711881108861808/

לצפיה בפרויקט: https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=25492

לקבוצת "גדולה- שבט נשים מודרני" בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/gdola/

לפרטים על אירוע סוף שנה של #גדולה- חגיגה של חיבורים והגשמה באתר הפרדסנות ברחובות ב 27/7:

https://www.facebook.com/events/183343505554035/

 

הי, אפשר להשאיר לי כאן תגובה (-:

השאר תגובה

דילוג לתוכן