מאיה ללוש- אומנות ההקשבה לילדך

מאז שאני זוכרת את עצמי הרגשתי צורך לעזור, חלמתי ואני עדיין חולמת שהעולם יהיה טוב יותר.

כבר בילדות הייתה בי אמפתיה וחמלה והייתי מביאה הביתה כלבים נטושים או מגדלת אותם במקומות מסתור שמצאתי ומגייסת את ילדי השכונה לעזור לי. בתיכון הצטרפתי לתנועת נוער שאחד מערכיה הוא עזרה לזולת. הייתי בהנהגת הסניף, התפקיד שלי היה לארגן מבצעי התנדבות לכל חברי הסניף. למדתי סוציולוגיה ופסיכולוגיה בתיכון, היה ברור לי שאני רוצה לעבוד בתחום העזרה לזולת, ידעתי אז שלהיות פסיכולוגית זה לא מדויק עבורי, אחרי הצבא גיליתי מה כן. בעבודה המועדפת משהי הביאה חוברת של לימודים באוניברסיטה, דפדפתי וקראתי על לימודי עבודה סוציאלית. אם זה היה סרט מצויר, היה באותו רגע צליל של אסימון שנופל או תמונה של נורה שנדלקת לי מעל הראש. נרשמתי ללימודי עבודה סוציאלית. בסיום הלימודים הבנתי שאני מפחדת מבני הנוער אך באותה מידה נמשכת לעבוד איתם, אז בעודי עושה את עבודות הסיום לתואר התחלתי לרכז בית חם לנערות בשכונה ד' בבאר שבע, התאהבתי, הייתי איתן ארבע שנים עד שעזבתי את באר שבע לטובת מי שהיום בעלי. המשכתי לעבוד עם נוער וגם עם ילדים בגילאים שונים. במקביל המשכתי ללמוד, וללמוד עוד. עברו עשר שנים, ואני יודעת שהטיפול וההדרכה זה הייעוד שלי בחיים האלו. אני מאמינה שילד שיקבל בילדות הרבה תמיכה, לגיטימציה לרגשות שלו, הקשבה והכוונה ועזרה ממקום אמפתי ורגיש,  יגדל להיות אדם מלא ביטחון  עם זהות עצמית מגובשת, שקט פנימי ואמון בעצמו ובעולם.

במשך השנים עבדתי בנוסף לבית החם, עם ילדים במועדוניות והדרכתי קבוצת הורים וילדים עם מטפלת באמנות, בעודי מנחה את הקבוצה הבנתי שאמנות הוא כלי מדהים לשלב בטיפול ורצתי ללמוד. עבדתי במרכז להתפתחות הילד ברחובות במשך חמש שנים, בכפר של משפחתונים בנס ציונה  ובכפר נוער בראשון לציון. עבדתי גם בקליניקה בביתי.

היום אני מטפלת בילדים ובבני נוער, משלבת אומנות בטיפול, ומדריכה הורים. אני מתחדשת בימים אלו בקליניקה חדשה בשכונת חבצלת ברחובות. הכתובת: שושנת העמקים, 10 רחובות. אני מחוברת מאד לעבודה גם עם הילדים הקטנים וגם עם בני הנוער, ויש לי כרגע רצון להתמקדות: מתחילת העבודה הטיפולית שלי עבדתי עם בני נוער, כיום כשאני לא עובדת כשכירה אלא רק כעצמאית זה מזדמן לי פחות  ואני ממש אשמח להרחיב את העשייה שלי עם בני הנוער. רכשתי לאורך השנים מלמידה ומניסיון מגוון כלים לעבודה אתם.

אני מזמינה אתכן לאתר שלי וכמובן להתקשר 0549202585  www.mayalalush.com

לאחרונה אני גם מבינה שיש בתוכי ידע שצריך להגיע לכמה שיותר הורים. לצורך זה פיתחתי את "אמנות ההקשבה לילדך", ידע ולכלים להורים איך לפתח שיח רגשי בבית, איך להתחבר יותר לעולם הרגשי של ילדם מה שיוביל לדינמיקה ואוירה בריאה וטובה בבית.

בנוסף אני מנחה ומציעה סדנא בשיתוף מדריכת הנקה שנקראת אמא'לה2 – איך להתחלק ולהישאר שלמה. מיועד לאמהות אחרי לידה שנייה ולהריוניות בהריון שני.

אשמח ליצור שיתופי פעולה נוספים. ברמה האישית, קוסם לי להכיר נשות מקצוע נוספות ולצאת קצת מה"בדידות" של לעבוד כעצמאית, ברמה המקצועית אני חושבת שזה יכול להרחיב את הדרך שלי להגיע להורים ולילדים ואני בטוחה שיש לי מה ללמוד מנשים אחרות.

מאיה ללוש

 

דילוג לתוכן