נעמי כהן – אמאל'התינוק, תמיכה וליווי סביב מעגל הלידה

נעים להכיר 

 אני נעמי כהן, נשואה ואמא לארבעה ילדים בוגרים ומקסימים, שמהם למדתי המון על החיים.

בהכשרתי דולה פוסט פארטום – תומכת ומלווה אחרי לידה, מטעם מכללת דיאדה.

ומנחת מעגלי אמהות, עיסוי ויוגה התפתחותית בשיטת ma&me yoga

אמאל'התינוק נולד מתוך הבנה כי התקופה שאחרי לידה היא תקופה קסומה ונפלאה, אך גם מאוד מאתגרת. יולדות זקוקות להדרכה בצעדים הראשונים של ההורות ובמיוחד לאוזן קשבת וליווי צמוד כדי להימנע מתחושת ה"לבד", שכל כך אופיינת לאמהות אחרי לידה.

השירות של דולה אחרי לידה עדיין בחיתוליו בארץ, אך מבוסס מאוד במדינות הרווחה של אירופה וארה"ב.

 אז מה זה בעצם ליווי אחרי לידה?

מאחר ואנחנו כבר לא חיים בחברה שבטית, שבה כל יולדת קיבלה עזרה והדרכה אחרי הלידה מנשות השבט והנשים הצעירות גלשו לתוך האמהות בצורה טבעית.  בימינו, בדרך כלל, נשים צעירות אינן חשופות בסביבתן הקרובה להרבה אמהות שיהוו "דוגמה אימהית", לכן אמהות והנקה כבר אינן טבעיות לנו.

הרגע הזה, של היום הראשון בבית עם תינוק הקטן שלנו, זכור לכל אמא שעברה לידה.

האסימונים מתחילים ליפול… ואנחנו מתחילות להבין שהמסע לא הסתיים בלידה, אלא רק מתחיל.. ולמרות כל הספרים והמאמרים שקראנו והעצות של כל הסבתות והחברות, לרוב אין לנו מושג מה עושים עכשיו עם היצור הקסום הזה ומאיפה להתחיל…

פגישות הליווי נערכות בבית היולדת. אני מגיעה לפגוש את המשפחה הצעירה בסביבתם הטבעית. היולדת מקבלת הדרכה בנושאים כמו: ביסוס הנקה, אמבטיות ראשונות, הרגעת בכי של תינוק, עיסוי תינוקות, טיפול אחרי ברית וגם התייחסות להחלמה הפיזית של היולדת, כמו טיפול בתפרים, חתכים ועוד.

במקביל אני מעבירה אותה תהליך של עיבוד חווית לידה, שממנו אנחנו יוצאות למסע של הכרות עם האמא שבה, פיתוח התקשורת אם תינוק והכנסת בן הזוג למשוואה.

מחקרים מראים לנו, כי ככל שהיולדת היא אשה משכילה ועצמאית יותר, בעלת קריירה וחיים מלאים, ההסתגלות שלה להורות הראשונית, עלולה להיות קשה יותר.

גם מניסיוני, נשים עצמאיות שרגילות לשליטה בחייהן, מתקשות יותר לשחרר שליטה ולאפשר לתינוק שלהן "לשלוט"בסדר היום החדש שלהן. נשים אלו זקוקות במיוחד לליווי מקצועי.

לאחרונה השקתי שירות נוסף, בשם אמאל'התינוק און ליין המאפשר ליווי גם מרחוק, באמצעות הטלפון, סקייפ, וואטצאפ או הנגאוט.

השירות מאפשר לכל יולדת בארץ ובעולם, לקבל מענה לכל שאלה וצורך שעולה, עוד בזמן האשפוז אחרי לידה – תקופה של הרבה לחצים מצד הצוות במחלקה, ליווי ביום השחרור הביתה ובמשך כל חופשת הלידה. לפרטים נוספים: http://imalletinok.vp4.me/online

אני שואפת להכיר את היולדת עוד בשלב ההריון לקראת הלידה, על מנת שאוכל להקנות לה כמה כלים ראשוניים לקראת הפגישה עם התינוק עוד בחדר הלידה וכמובן והכנה לקראת היום הראשון בבית.

אני מאמינה כי הקשר עם התינוק מתחיל כבר בתקופת העוברות ולהתפתחות הקשר הזה יש חשיבות גדולה על התינוק והשלכות לטווח ארוך. אתן מוזמנות לקרוא עוד בנושא בקבוצה: אמאל'עובר, אותה הקמתי ביחד עם מירב שרייבר המופלאה, שמתעסקת בחינוך טרום לידה.

לשם כך, בניתי סדנה מיוחדת לנשים לקראת לידה: מאמאל'ה!!! תינוק, ל-אמא לתינוק! אותה אני מעבירה בקבוצות ובאופן פרטני.

 בנוסף, אני מאמינה בחשיבות התמיכה הקבוצתית-שבטית של נשים נוספות בתקופת ההורות הראשונית ולכן אני מנחה מעגלי אמהות בשילוב עם הדרכת עיסוי תינוקות ויוגה התפתחותית.

השירותים שלי

~ סדנת הכנה לקראת הורות ראשונית לנשים בהריון

אמאל'התינוק און ליין  ליווי מרחוק, באמצעות הטלפון, סקייפ, וואטצאפ או הנגאוט.  – כל מה שתרצי לשאול ועוד

~ פגישת 1+1 פגישת הכנה לקראת הלידה + פגישת ליווי אחרי הלידה 

~ סדרה של 4/3 פגישות ליווי בבית היולדת

~ שובר מתנה ליולדת – מפגישה אחת עד לסדרת פגישות

~ מעגלי אמהות מדברות, בשילוב עיסוי תינוקות ויוגה התפתחותית

~ מפגשי הדרכה פרטניים לעיסוי תינוקות

פרטי התקשרות

טל: 052-4307600

 כתובת מיילimalletinok@gmail.com

 פייסבוק  https://www.facebook.com/imalletinok 

הי, אפשר להשאיר לי כאן תגובה (-:

השאר תגובה

דילוג לתוכן