מכירות/ נעמה חיימוב

עבור רובנו, אפילו עצם המילה הזו "למכור" ישר מכווצת אותנו,

למכור נשמע לנו אגרסיבי, מציק, דוחף. למכור אומר עבורנו לגרום לאדם לקנות משהו שהוא לא צריך, וזה נשמע לנו נורא ואיום, נשמע לנו פשוט כמו משהו שאנחנו לא רוצות לעשות.

אני חושבת שזה נפלא שאנחנו מרגישות ככה. כי זה למעשה אומר שמאוד חשוב לנו לא להיות כאלה. חשוב לנו להיות נעימות, תומכות, רואות את האחר. חשוב לנו  להיות בנתינה ועזרה לאנשים. למעשה עומדים מאחורי הרגשות האלה שלנו ערכים ממש חשובים ונפלאים.

אפשר לעשות שיחות מכירה גם עם אהבה.עם נתינה ועזרה לאחר. לעשות את זה עם האישה שבך, הרגישה, הקשובה. עם הרכות שלך, האמת שלך, עם כל התכונות האלו הנשיות, אנחנו יכולות למכור. לא צריך לשים אותן בצד וללבוש את חליפת ה"אשת מכירות".

ויחד עם הרכות הזו, כן להציע. ממקום אמיתי, כנה שרוצה לעזור.

בנעימות, בנוחיות ובנוכחות, לראות את מי שמולך. אבל גם לא "להתחמק" מלהציע את מה שיש לך לתת, ולהסביר בדיוק למה זה יכול להיות כל כך נהדר עבורו.

אז זה לא תמיד כל כך פשוט ליישום, אבל עם התרגול זה הולך ומשתפר, כל עוד לשם אנחנו מכוונות את הלב שלנו בשיחות האלה. כל שיחת מכירה בעיניי זו הזדמנות לתרגול, תרגול התודעה הרצויה, זו שאנחנו רוצה להיות בה. זו שדיברתי עליה כאן.

זה מן ריקוד כזה, אנחנו לא נהיה תמיד במצב התודעה הזה שאנחנו רוצות, אבל עם תרגול אנחנו יכולות להיות בו יותר ויותר בשיחות האלה. יש שם מתח מובנה, כי אנחנו גם רוצות בשביל עצמנו שעסקאות יסגרו. וזה בסדר. בגלל זה זו הזדמנות לצמיחה. בגלל זה יש כאן עבודה פנימית לעשות. וכשעושים אותה, אז מרגישים נפלא, וגם הלקוח מרגיש נפלא, וגם נסגרות הרבה יותר עסקאות.

 

תרגיל:

1) כתבי לעצמך: איך את מרגישה כשאת צריכה להציע מוצר או שירות שלך? (בשיחה עם מתעניינ/ת). מה עולה בך?

2) בהקשר של שיחות מכירה (ובכלל), אני מאמינה שהרבה מהתשובות ל- מה יחזק אותך נמצאות אצלך. גם כשנראה לך שבכלל לא. אז אני מפנה אותך רגע פנימה –

מה לדעתך יעזור לך להרגיש יותר נינוחה ובטוחה בעצמך בשיחות מכירה עם מתעניינים?

חשבי על איזשהי אמונה או מחשבה שאם תזכרי בה ברגע האמת בשיחה היא תעזור לך

להתחזק.

 

כתבה: נעמה חיימוב, ייעוץ, אימון וסדנאות לפריצת דרך בעסק, מנחה בגדולה דרום.  050-4090403  http://naamahaimov.blogspot.co.il/ https://youtu.be/orCTzLTvu_Y

 

דילוג לתוכן