לחיות את החיים במלאות

לפני חמש עשרה שנה, כמעט בת שלושים, נפרדתי מזוגיות של "כמעט חתונה". כאב הלב היה עצום. ההתמוטטות מעבר לדלת ובדיזינגוף פינת פרישמן פתק על הקיר "נפתחת קבוצת מדיטציה והתבוננות". תלשתי פתק ומאז השתנו חיי.

מדי שבוע הצטרפתי למעגל מבלי להבין כמעט דבר. אך משהו שם משך אותי מבלי שאוכל להסביר במילים פשוטות. כל פעם שהתקרב מועד המפגש הייתי מרגישה דגדוג נעים ומסקרן בעין השלישית. שנה לאחר מכן מצאתי עצמי משנה דברים בחיי. חיפשתי יותר רגעים של שקט בהליכה לבדי בטבע. העזתי ללכת לסרטים לבד וגם למסעדות. (עד אז לא הייתי מסוגלת לשבת במסעדה לבדי, הייתי פשוט בוכה מהבדידות). משהו נבנה בתוכי. הבתוכי. וזה מילא יותר ויותר תאים בגופי.

המשכתי ללכת עם הזרם של ההתעוררות. הצטרפתי לעוד פעילויות של הקבוצה ואפילו למגורים משותפים שם השדה האנרגטי היה חזק ועוצמתי במשך עשרים וארבע שעות ביממה. מדיטציות מוקדם בבוקר, בישול, עבודה, חיים משותפים מתוך התבוננות ומודעות עצמית. חלקים מהחיים שלפני כן הייתי צריכה לעזוב. חברות שלא הבינו, הורים שהרימו גבה (במקרה הטוב) וגם את העבודה שלי שיניתי ממדריכת ארובי ופרסומאית למטפלת רגשית.

באותו היום לא קרה שום דבר מיוחד. ישבתי עם המנחה שלי למדיטציה לכוס קפה. דיברנו על מערכות יחסים. על אינטימיות אמיתית.  התחלתי לחוש מחנק ופחד תהומי. פחד טהור. ורגע אחרי זה העולם החל מרצד מול עיני. הכל זהר. הכל הפך לתלת מימד. הכל הופיע בזרימה בריקוד אינסופי. הבטתי באנשים וראיתי מבעד לקירות, למחסומים. הרגשתי את הכאב, הגעגוע, העצב של כל אדם. ישבתי בפארק הירקון ובקבוק קוקה קולה זרוק על הרצפה רקד טנגו עם הרוח. הכל היה מאהבה, ואהבה שמביטה על הכל.

ארבעה ימים שלמים הייתי במצב הזה אך הפחד הטהור הופיע שוב. היה זה ארוע של חסד. חסד להראות לי כיצד ניתן לחיות את החיים. ומאז המסע שלי ממשיך. הלב זוכר את ההתעוררות ומזכיר לי כל בוקר מחדש. בינתיים החיים המשיכו. זוגיות, ילדה, עבודה. אך הכל הכל טבול בתוך מבט רחב שיודע את האמת. מבט-על מבפנים. מבט שמחבר בין הפנים אל החוץ במסירות אל עוד ועוד אותנטיות בכל דבר שאני עושה בחיי.

וזה המבט שאיתו אני עובדת עם אנשים, עם נשים, עם ילדים, עם הורים. מכאן אני רואה את הפוטנציאל שלי ושל כל אדם. ולפעמים זה לא הזמן ולא המקום. ואנשים באים רק כדי לקבל חיבוק נחמה, או עצה חכמה וזה מספיק להם ולפעמים יש מי שמרגיש גם כן את הניצוץ ונשאר, נשאר לעוד פגישה ועוד פגישה ומתעורר בעצמו אל האמת.

מירב שרייבר
טיפול רגשי, הדרכת הורים,
קונסטלציה משפחתית והתפתחות אישית.
054-5908590

הי, אפשר להשאיר לי כאן תגובה (-:

השאר תגובה

דילוג לתוכן