כלים להתמרת עצבות בשמחה

ימים כואבים ועצובים…אני מרגישה שהכאב מאפשר להרגיש אהבה גדולה יותר לחיים, אז לא נבהלת ומאפשרת לו לעלות ולהיות בידיעה שהוא זמני והעוצמות שלו יחלשו עם הזמן ועם השינויים שאוביל בחיי ובחיי משפחתי.

לכן ומכיוון שאני מודעת לכך שרבות מכן מרגישות כמוני מפרסמת פה 3 כלים להתמודדות עם הרגשות והמחשבות הלא נעימות שהתקופה הזו מציפה בחלקנו:

לנשום.
לנשום נשימות עמוקות ואיטיות. בשאיפה אפשר לדמיין שאתן מכניסות אור, אהבה, סבלנות, חיבור ללב, רוגע, אמונה… או כל כל דבר אחר שאתן מרגישות שאתן צריכות.
בנשיפה לדמיין שאתן משחררות את כל המיותר: מתח, פחד משתק, חרדה, אשמה וכו'

הפרידו בין רגשות למחשבות.
יש מחשבות שליליות שעולות בנו בגלל ריקנות רגשית. אותן יש לסלק מהראש (אפשר דרך תשומת לב, מודעות ונשימה) ולברר עם עצמכן למה אתן זקוקות כרגע מבחינה רגשית- אוזן קשבת, חיבור לטבע, תנועה, מוסיקה, יצירה, חיבוק וכו'
יש מחשבות שליליות שעולות בנו והן חלק מתהליך ההתפתחות שלנו, מטרתן היא הכרת הרע וקבלת החלטות נבונות שנכונות לנו בהתאם לכך.

תהיו ביחד.
זה לא הזמן להתבייש, להרגיש אשמות או להתמודד לבד עם אתגרי התקופה. הצטרפו לאחת או יותר מקבוצות התמיכה הרבות הקיימות ברשת, בוואטאפים ובטלגרם. ארגנו קבוצה כזו באזור מגוריכן אם אין עדיין אחת כזו, הרבה א-נשים מרגישים שמשהו רע מאוד קורה פה ורוצים שינוי והם מתכנסים יחד בפיזי ובוירטואלי. החיבורים הללו מרוממים את הנפש ומאפשרים לקבל החלטות אמיצות לב על שינויים והגשמתם.

זו תקופה של שינוי מאסיבי, אל לנו לאחוז בישן שכבר אינו רלוונטי, אלא לנשום עמוק ולהכין את עצמנו להרפתקה של שינויים שבתחילה ירגישו לנו מפחידים ואולי גם מאיימים ומשתקים, אך עם הזמן הם יכניסו לחיינו הרבה שמחה וגאווה על כך שיצרנו לעצמנו את הדרך שלנו לחירות, בריאות ואהבה.

מי שמרגישה שהיא זקוקה ליותר ממילים כתובות מוזמנת באהבה לבדוק אם מתאים לה תהליך אישי או קבוצתי בהנחייתי לריפוי הלב, התפתחות והגשמתם של השינויים הרצויים לה בשנה החדשה.

רעות רסלר

מייסדת "גדולה", מטפלת ומנחה פסיכודרמה ומלווה נשים בתהליכי התפתחות והגשמה

054-2267220

https://www.facebook.com/anigdola

הי, אפשר להשאיר לי כאן תגובה (-:

דילוג לתוכן