על הקשר בין פחד להצלחה עסקית

מפחיד להיות עצמאית. מפחיד ליצור יש מאין. מפחיד להקים, ליצור מרחב שלא היה קודם.

כמו למשל לפתוח סדנה ולמלא אותה. או ליצור מוצר חדש ולהשקיע בו המון מחשבה, לב וזמן.

כי מה אם? ומה אם? ומה אם?

ואם לא יבואו? ואם אשאר שם לבד ואף אחד לא יקנה? מה זה אומר עלי?

הקולות הפנימיים האלה מוכרים לכל עצמאית. לכל מי שבחרה ליצור ולתת לפרי כפיה או רעיונותיה מרחב בעולם.

אבל אם בכל זאת, למרות הקולות, אנחנו לא מוותרות- אז בדרך כלל אנחנו מגלות שזה היה שווה את זה. שהיה משתלם ללכת אל מעבר לפחד.

אני מאמינה שכל פעם שאנחנו קופצות מעל פחד שלנו, עושות ויוזמות למרות שהוא שם, זה מאוד מתגמל. יקרו אחכ תוצאות מדהימות שיפתיעו אותנו. אם לא מיד אז קצת אחרי כן. בוודאות.

יש משפט אני מאוד אוהבת שאומר -"כל מה שאת רוצה, נמצא בצד השני של הפחד"

זה נכון, כי אחרי שעוברים את הפחד, ועושים , פתאום זה נראה לנו הרבה יותר קל. הפחד הזה מתגמד. ובפעם הבאה נוכל לעשות משהו גדול יותר. מה שהפחיד אותך לפני חצי שנה בעסק, היום בא הרבה יותר בקלות. ככה זה עובד, אנחנו בעצם צומחות וגדלות מפחד לפחד ?

מאז שהבנתי את זה, קצת התאהבתי בפחד הזה- ההוא שמגיע לפני משהו חדש או גדול שאני רוצה ליזום בעולם. כי אני יודעת שאחרי שאעבור אותו, הפיל הזה יהפוך לעכבר קטן וחמוד. ואני אהיה גדולה יותר. הדרך שאימצתי לי היא ללכת עם העסק דוקא איפה שהפחד נמצא. כי שם טמונה ההתקדמות הכי גדולה.

הכי קשה זה להמשיך ללכת בדרך כשאנחנו בחוסר וודאות. כשעדיין לא יודעים מה תהיה התוצאה. אז יכולים להכנס לנו הכי הרבה חששות ושדים לראש. אבל אם גם שם אנחנו מתמידות, ופשוט עושות ולא מוותרות, אז בסוף זה יצליח, אין לזה ברירה. אם אנחנו פשוט לא מוכנות לקבל את האפשרות של לא להצליח, וממשיכות בדרך, אז הדברים פשוט מצליחים בסוף.

מה שמשותף לאנשים שהצליחו בגדול בעולמנו, הוא לא שהם נולדו כאלה. אלא שהם חוו חששות ופחדים, ופשוט לא ויתרו והמשיכו בדרך. ובסוף הגיעו.

אנחנו אף פעם לא יודעות כמה אנחנו קרובות ללהגיע לאן שאנחנו רוצות. זה יכול לקרות ממש מחר. פתאום יגיעו הזדמנויות גדולות, פתאום השפע יציף אותנו. אנחנו צריכות לפתוח לו את הדלת, לאפשר לו לבוא, להרגיש ראויות לכך! ולחבק את ההצלחה הזו בשתי ידיים.

פחד

 

אז מה עושים עם הפחד הזה כשהוא מגיע?

ראשית נושמים, שמים לב, אוקי הוא כאן. שלום לך.

אפשר גם לכתוב מה מרגישות, לשחרר קצת אל הדף.

אחד הדברים שהכי עוזרים כשהפחד מרים ראש זה לחלוק, לדבר עם עצמאיות נוספות. עוזר מאוד להיות חברה בקבוצה שיש בה שיח פתוח ואמיתי, כדי להיות פחות לבד בסיפור הזה .

והדבר שהכי עוזר בעיני נגד הפחד והספק, מעין תרופה, זה לכתוב את החלום שלך לעסק. כתיבה של החלום מאפשרת להתחבר יותר לטוב, לרצונות, למטרות, לאן שרוצים להגיע, וזה עוזר מאוד להרגיש טוב יותר, לקוות ולשמוח. וגם מחליש את הספקות.

את יכולה להשתמש במדריך שיצרתי, שעוזר להתמקד ולכתוב את החלום לעסק באופן שמעודד ועוזר להתמודד עם ספק ופחד כשהם מגיעים. כאן המדריך להגשמת חלומות בעסק.

לסיכום, בפעם הבאה שהפחד הזה מגיע, אפשרי לו להיות, תזכרי שהוא חלק משמעותי בהצלחה שלך. ואז תסכימי לגדול ולהכיל את השפע וההצלחה כשיגיעו, פשוט תסכימי להם להיות.

באהבה,

נעמה חיימוב

מאמנת ויועצת עסקית

מנחה סדנאות,קורסים ותכניות ליווי לצמיחה בעסק

.050-4090403 naamahimun@gmail.com

פסטיבל

הי, אפשר להשאיר לי כאן תגובה (-:

השאר תגובה

דילוג לתוכן