בריאה נשית 2

מדוע כדאי לנו לקום כל בוקר ולבחור מחדש בבריאה נשית? ביצירת מציאות מתוך החיבור לעצמנו ולאישה שאנחנו? 

למילה בריאה במילון העברי יש 3 פרושים:

  1. בעלת מצב גופני טוב
  2. יצירת דבר יש מאין, יצירת דבר חדש
  3. איבר הנשימה הראשי הנמצא בבית החזה

הפרושים בסעיפים 2  ו 3 יאפשרו לנו ליהנות מהפרוש המתואר בסעיף 1. 

איך?

הבריאות שלנו היא פרי של איכות החיים הפנימית שלנו, ככל שתרגל ונלמד לחיות יותר מתוך תחושת שלמות ואהבה, נפרד מדפוסים והרגלים שלא מטיבים עמנו, כך נוכל להיות בריאות יותר. אשמה, כעס, טינה וכאב עמוק לאורך זמן יוצרים חוסר איזון ועם הזמן במידה ואנו לא מטפלות בעצמנו ודואגות לעבור שינוי פנימי, רגשות מעכירים אלו עלולים לגרום למחלות.

איך נוכל לחיות מתוך השלמה ותחושת אהבה כשהחיים כל כך קשים? כשיש משברים, כשלפעמים פשוט אין לנו את מה שאנו צריכות ורוצות? לא זמן ולא אנרגיה… 

כאמור סעיפים 2  ו 3 מעניקים לנו את התשובות:

בריאה כיצירה: יצירת דבר חדש מאפשר לנו להתמלא בתחושת חיות, שמחה וגאווה החיוניים לבריאות שלנו, יצירה חדשה יכולה להיות כל דבר שמחבר אותנו לתשוקה שלנו אם זה בישול, עיצוב, כתיבה, מיזם, ריקוד ועוד

בשלבים מתקדמים של התפתחות אישית רצוי וכדאי להתייחס לכל מטלה שאנו לוקחות על עצמנו כהזדמנות ליצירת משהו חדש- גם שיחה יכולה להיות יצירה אם נתייחס אליה כך- כאומנות הדיבור ויצירת הקשר והתקשורת. 

תרגיל יצירה לדוגמא:

טיפול בכביסה היא אחת פעולות הכי שגרתיות ומעיקות שיש לעתים. אם ניגש אליה כהזדמנות ליצור רגעים חדשים בחיינו היא יכולה להפוך להזדמנות ליצירת קירבה. למשל בזמן קיפול או תליית הכביסה לברך את בעל הבגד במה שתרצו שהוא יתברך בו. או לשתף את בני הבית האחרים במטלה של תליית כביסה צבעונית ולעשות ממנה משחק- כל אחד תולה רק בגדים בצבע מסוים, או בוחר פריט מסוים שהוא רוצה לתלות. 

לחפש יחד ולהמציא משחקים למטלות יומיומיות יניעו את חדוות היצירה בבית עבור כל בני הבית כולו. 

בריאה כנשימה: באמצעות נשימה נכונה, עמוקה ומודעת. רובנו בגלל הלחץ והסטרס שאנו חוות בחיי היום יום לא נושמות נכון. תרגול נשימה קבוע, תשומת לב קבועה לנשימה תאפשר לנו להתחיל או להעצים תהליכי שינוי וריפוי מתוך חיבור לגוף. אפשר וכדאי כמה פעמים ביום לעצור ולשים לב לנשימה, להחליף את הנשימה האוטומטית לכמה רגעים בנשימה מודעת.

תרגיל נשימה מודעת לדוגמא:

לעצור באמצע יום העבודה, להזדקף בכיסא או בעמידה, להרפות כתפיים, לשאוף אוויר ולדמיין אותו נכנס לראות ומכניס אתו ערך מסוים שתרצי שיהיה חלק ממך: שלווה, ריכוז, נחת, אהבה, מיקוד… 

בנשיפה את יכולה לדמיין שכל מה שאת לא זקוקה לו יוצא ומשתחרר מגופך: מתח, פחד, כעס וכו'

 

מדוע כדאי לנו לעשות את כל זה ובכלל לחיות בדרך נשית?

כי אנחנו נשים. אנו בנויות אחרת מגברים מבחינה רגשית, גופנית ואנרגטית. ההקשבה לעצמנו והחיפוש המתמיד אחרי הדרך שלנו לברוא את מציאות חיינו כפי שאנו רוצות וצריכות מאפשרת לנו להיות במיטבנו מכל הבחינות- גם מבחינה בריאותית. כשאישה או איש לא נמצאים במקום שלהם בחיים, בלי חדוות יצירה, ללא תשוקה לחיים, עם נשימה שטוחה ושיטחית לאורך זמן- מצב זה מבקש דרשני. מבקש תשומת לב ושינוי לעבר יצירת מציאות בדרך של הקשבה וחיבור עצמי.

החיבור לנשיות הוא חלק ממי שאנחנו. מזמינה אותך להרהר עם עצמך מה זה להיות אישה עבורך, איך היותך אישה בא לידי ביטוי בחייך מעבר לשלל תפקידייך:: כעובדת, כאם, כבת או כבת זוג. האם את מחוברת לגופך? אוהבת אותו? מה את עושה למען עצמך בחיי היום שלך? מה את אוהבת לעשות? מה אהבת לעשות כשהיית ילדה או נערה?

האם את מרשה לעצמך לבדוק מה את רוצה, מה נכון לך, לפעול ולעשות עבור עצמך על מנת שתוכלי להיות כל מי שאת ונועדת להיות?

סביר להניח שיש לך כמו שיש גם לי- דרך של התפתחות גם בתחום הנשי. 

ההסכמה לצאת אל דרך של בריאה נשית- לחפש ולהתחבר לאישה שאת, לבטא את עצמך במלואך, להתכוון לחיות את חייך במלואם, וליהנות מעיסוקייך, מיקירייך ומעצמך- היא עולם ומלואו. היא הבריאה נשית במיטבה. 

 

מוזמנת להצטרף אלינו למסע של בריאה נשית משותפת והגשמה אישית ב"גדולה-מעגלי הגשמה": 

מעגלי נשים, אירועי התפתחות וצמיחה, וקהילה וירטואלית חמה פועמת ומצמיחה. 

http://bit.ly/1akOlp4

 

באהבה גדולה,

רעות רסלר

מייסדת "גדולה-מעגלי הגשמה"

מטפלת ומנחה פסיכודרמה

מרצה ומנחה בריאה נשית. 

054-2267220 rayshlomi@gmail.com

 

הי, אפשר להשאיר לי כאן תגובה (-:

השאר תגובה

דילוג לתוכן